Co je Rezball?

Státní soutěž AIA byla naplánována na pozdější měsíc v místě, které se tehdy jmenovalo Jobing.com Arena. Byl to domovský stadion týmu NHL Arizona Coyotes. Odrážel se v něm vliv rezballu.

Posledním naplánovaným zápasem je mistrovství chlapců v největší přihlášené třídě ve většině států, které pořádají více než jeden zápas státního mistrovství na jednom místě. V tomto případě vyhradili místo v hledišti pro zápas o titul dívek ve třídě 3A, v jejíž kategorizaci obvykle dominují školy s rezervací. Největší školy ve státě jsou ve třídě 5A.

Školy s celostátním žebříčkem

V Novém Mexiku se nachází mnoho škol, které Národní federace státních středoškolských asociací (NFHS) řadí do svého žebříčku. Střední školy v tomto státě byly zastoupeny celkem na více než 100 státních mistrovstvích. Nové Mexiko každoročně navazuje na tuto sportovní tradici pro studenty všech pohlaví.

Největší školy v Novém Mexiku, které jsou na těchto mistrovstvích zastoupeny, mají stadiony v Bronco Areně na střední škole Kirtland Central, v indiánské škole Pueblo Pavilion Santa Fe a v Chieftain Pit na střední škole Shiprock. Rezballová hřiště v Kirtlandu a Shiprocku jsou vybavena unikátním sklem, které je obklopuje. V Novém Mexiku jsou to týmy z pohraničních měst Gallup, Kirtland Central a Santa Fe Indian. Opět se skládají převážně z indiánských členů.

Jak hrát Rezball


Dívčí rezballové velmoci

Nové Mexiko je v celé zemi dobře známé svými mocnostmi v dívčích rezballových týmech. Patří mezi ně týmy z měst Shiprock, Kirtland Central, Santa Fe Indian, Gallup, Navajo Prep a Navajo Pine. Nejúspěšnějším týmem je Kirtland Central. Na svém kontě mají více státních mistrovství než kterákoli jiná indiánská střední škola.

Jejich největším soupeřem je Shiprock, který má na tento sport stejně velký vliv. Za zmínku určitě stojí i Gallup. Je to také opravdu dobrý novomexický tým se zapálenými a zkušenými hráči. Dívčí týmy Navajo Pine, Navajo Prep a Santa Fe Indian vyprodukovaly v posledních letech několik velkých talentů a dosáhly mnoha úspěchů.

Středoškolské finále v Novém Mexiku se koná v hale The Pit, která se nachází v areálu Univerzity Nového Mexika. Většina zápasů, které se zde odehrály, byla vyprodána, zejména ty mezi dvěma nejlepšími rezballovými týmy: Kirtland a Shiprock.  

Rezball arena


Stadion v The Pit každoročně zaplní poměrně velké množství indiánských fanoušků z Kirtland Central, Gallupu, Shiprocku, Laguna Acoma a Santa Fe Indian.

Závěrečné myšlenky

Fenomén indiánského rezballu se neomezuje pouze na oblast Čtyř rohů, i když je tam dominantní. Když se v roce 2017 dívčí tým ze střední školy v rezervaci dostal do finále státního turnaje třídy 3A, přijelo z rezervace Mississippi Band of Choctaw Indians do Jacksonu na zápas asi 5 000 lidí. Netřeba dodávat, že finále vyhrály.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2024 Saska Bet