Co je to násobitel slotu?

Jak už název napovídá, multiplikátor je jedinečná funkce výherního automatu, která může znásobit vaši výhru o předem stanovenou částku. Ne všechny hrací automaty je mají, i když většina ano. Cílem multiplikátorů je samozřejmě zvýšit vaše výhry. Mohou se pohybovat od 2, kdy se vaše výhry zdvojnásobí, až po 1000!

Složitost jejich fungování se liší. S některými násobiteli se setkáte pouze při běžném hraní. S jinými se setkáte pouze během bonusových kol nebo bezplatných roztočení.

Některé symboly se započítávají do celkových sázek a sázek na řadu. Jiné pouze násobí vaše výhry. Každá hra se liší, pokud jde o použití těchto symbolů. Musíte se dobře orientovat v jejich typu podle hry, kterou hrajete. Všechny důležité informace obvykle najdete ve výplatní tabulce hry.

Volné zatočení

Násobitele bezplatných kol jsou poměrně běžné. Mnoho vývojářů automatů zahrnuje násobitele proto, že chtějí, aby se roztočení zdarma lišila od základní hry. Někteří výrobci se rozhodli použít jiné symboly než v základní hře. Některé automaty vyzývají hráče, aby si vybrali násobitel ze skrytých ikon, což je jedna z opravdu dobrých vlastností kol s volnými spiny. Dává hráčům šanci získat obrovský bonus. Navíc získáte pocit spojení s automatem a výsledkem jejich hry. Obvykle násobitele volných kol zvyšují všechny výhry, které se během volných kol vytvoří, o stanovený počet: 2, 4, 8 atd.

Základní hra

Na rozdíl od bezplatných kol jsou násobitele během základní hry poměrně vzácné. Jen velmi málo automatů má specifické násobitele se speciálními symboly. Některé sloty sice násobitele mají, ale většina verzí pro základní hru pouze násobí výherní částku na výherní řadě. Například vaše celková výhra za padnutí 5 citronů na aktivní linii bude 2x, pokud získáte 5 citronů a 2x násobitel na výherní linii.

Symboly Wild se zdvojnásobují jako násobitelé

Nejedná se o vzácný nález. Řekněme, že citrony ve výše uvedeném příkladu jsou v konkrétní výherní hře divokou kartou a vy máte 2 ze 3 pomerančů, které potřebujete k výhře. Citron jako divoký symbol může nahradit jakýkoli jiný symbol na řadě a vytvořit tak výherní kombinaci. Kromě toho mohou divoké symboly znásobit výhru více než 2x. Mohou být 4x nebo 6x. Nakonec můžete vyhrát 6x hodnotu tří pomerančů na aktivní výherní řadě.

Sázka vs. výhra

Někdy se daný násobitel vztahuje pouze na sázku na roztočení. Jindy se přenese na vaše výhry. Oba způsoby mohou být přínosné, protože vaše sázka může být vyšší než vaše výhra. Záleží na vaší sázce a na dané výplatě. Ať tak či onak, násobitel na automatech nikdy nemůže poškodit vaši peněženku. Může vám pouze přinést větší výhru. 

Rozptýlené multiplikátory

V neposlední řadě mají některé sloty symboly Scatter, které slouží také jako násobitelé. Stačí, aby se scatter objevil někde na obrazovce takových automatů. Nemusí se přitom nacházet na jedné linii. Budeme-li pokračovat ve výše uvedeném příkladu, ke spuštění bonusové hry stačí tři pomeranče a symbol scatteru na jakékoli jiné řadě. Kromě toho existují automaty, které mají jako násobitele jak symboly Scatter, tak symboly Wild. Některé z nich mají tyto doplňky pouze ve volných hrách nebo jako bonus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2024 Saska Bet