Co jsou to haléřové výherní automaty?

Obvyklá definice haléřového automatu je automat, který můžete hrát za 1 cent na řádek. Moderní haléřové automaty se však vyvinuly tak, že často vyžadují, abyste hráli alespoň určitý počet řad na jedno roztočení. To znamená, že ve skutečnosti sázíte 25, 40 nebo více centů na jedno roztočení.

Jak fungují výherní automaty?

Haléřové automaty lze hrát fyzicky nebo online. Vložíte penny, stisknete tlačítko nebo zatáhnete za páčku a válce se začnou točit. Pokud vám padne správná kombinace symbolů, vyhráváte cenu.

Je to příliš zjednodušující? Rozhodně. Zahrajte si jakýkoli online automat nebo zajděte do jakéhokoli kasina a brzy zjistíte, že jste klamali sami sebe. Málokdy se vám podaří vyhnout se jen s jedním haléřem. Někdy se vám dokonce stane, že vsadíte 50 nebo 100, takže vás jedno roztočení nakonec stojí dolar nebo i více.

Problém s výherními řadami

Odkud se tedy bere všechen ten zmatek? Především z toho, že výherní řady se od dob prvních automatů značně vyvinuly. Na začátku byla pouze jedna výherní řada. Pokud jste na válcích získali tři stejné symboly, vyhráli jste výhru. Nyní automaty obsahují řadu různých výherních řad. Vyhrát můžete s mnohem více než s rovnou linií – klikatými, lichoběžníkovými, možná i trojúhelníkovými. Chcete-li to vědět přesně, musíte se podívat do výplatní tabulky slotu. Ta vám také ukáže, kolik můžete vyhrát.

Dnešní hrací automaty tedy nabízejí mnohem více než jen jednu jednoduchou hru. Hráči mohou sázet na všechny dostupné výherní řady. Každá řada může mít více kreditů. Standardní výherní automat dnes obsahuje 25 až 30 výherních řad na jednom slotu. Pokud chcete vyhrát ty největší jackpoty, musíte jich vsadit poměrně hodně.

výplatní tabulka

Proč jsou důležité výherní řady?

Výherní řady určují různé násobitele, bezplatná kola, výhry a bonusy. Musí pokrývat celou délku válců. To je jeden z prvních aspektů, které designéři zvažují, protože je pro hru zásadní.

Pokud se jedná o takzvaný automat zdarma, můžete si zvolit, kolik výherních řad vsadíte na jedno roztočení v závislosti na tom, co umožňuje a kde hrajete. Případně můžete hrát automat s pevně danou výherní dobou, který vás však omezí svým předdefinovaným nastavením. Co lidé skutečně sázejí, je jiná otázka.

Skutečná sázka

Tento článek se zabýval skutečností, že lidé při hraní automatů za drobné ve skutečnosti nesází ani cent. To je sotva překvapivé. Koneckonců haléřové sázky nejsou pro žádné kasino dobrým obchodním modelem. Hráči je také nepovažují za vzrušující. Skutečnost, že minimální limity pro haléřové automaty jsou o něco vyšší, nemusí být nutně špatná. Udělali by dobře, kdyby změnili název “penny slot”.

Namísto sázení na jednu výherní řadu za jeden dolar obvykle sázíte na každou řadu alespoň jeden kredit. Řekněme, že ve slotu s 5 válci vsadíte 2 kredity na 10 řad. Vsadíte 20 kreditů nebo 20 centů na jedno roztočení. Ano, není to jeden cent, ale je to zajímavější. Dvacet centů je vlastně docela málo. Minimum je obvykle dolar nebo euro.

Na některých automatech je nutné vsadit maximum, ale ne na všech. Tradiční kamenná kasina mohou být náročná na orientaci, pokud jde o hledání levnějších slotů. To se dalo dobře očekávat. Online sloty jsou mnohem dostupnější. Existuje mnoho minimálních zatočení za 25 (za 5 centů). Na každou výherní řadu můžete bez problémů vsadit cent.

Věci, které se mohou u automatů na drobné pokazit

Zdá se, že automaty Penny se snadno hrají a jsou srozumitelné. Proto jsou tak oblíbené. Přesto se na nich mohou vyskytnout chyby, které se často stávají. Většina problémů pramení z toho, že hráči nevěnují čas tomu, aby se informovali o tom, co dělají. Buďte informováni o strategii a seznamte se s podmínkami, abyste se při hraní penny slotů vyhnuli začátečnickým chybám.

Abychom vám ušetřili čas, uvádíme několik nejčastějších chyb, kterých se lidé při hraní výherních automatů dopouštějí.

návratnost hráče

Nesázejí na maximum

To je nejčastější chyba a není těžké pochopit proč. Mnoho lidí si vybírá výherní automaty za drobné, protože nechtějí riskovat, že prohrají spoustu peněz. To je lákadlo v názvu, ale je to jako s každým hazardem – riziko se může vyplatit. Pokud nechcete riskovat a vsadit maximum, nemusíte mít šanci na jackpot.

Online i kamenná kasina mohou mít požadavky na maximální sázku, abyste měli nárok na hlavní cenu. A co hůř, můžete si myslet, že jste vyhráli hodně peněz, jen abyste zjistili, že tomu tak není kvůli nízkému limitu, který jste si nastavili.

Nenechte se mýlit – vaše šance se nezlepší, pokud vsadíte maximum. Zvýší se však vaše šance na získání balíku peněz.

Příliš velké sázky

Zdá se, že je to v rozporu s výše uvedeným bodem, ale i tak je to velká chyba, se kterou se u těchto typů automatů často setkáváme. Teď, když víte, že riskujete více než jeden haléř za roztočení, dávejte pozor na svůj bankroll a nezanedbávejte jeho správu během hry. Musíte vědět, kolik jste v daném okamžiku utratili. Je snadné to přehnat.

Nekontrolování míry návratnosti hráčů

Hodnota RTP udává, jaké výnosy mohou hráči očekávat z dlouhodobého hlediska u každé sázky, pokud vůbec nějaké. RTP je průměrná hodnota, takže byste se na ni neměli příliš spoléhat, ale je to slušný ukazatel. Může se stát, že vám automat ani nestojí za vyzkoušení. Nikdy sice nenajdete 100% sazbu, ale i tak je dobré hledat ty s nejvyšším RTP pro nejlepší vyhlídky na návratnost. 

Mohu na automatech za drobné vyhrát hodně peněz?

Celkově je to asi nejčastější otázka hráčů.  Krátká odpověď zní ano. Dlouhá odpověď? Je to složité. Spousta hráčů vyhrála velké částky, když hráli výherní automaty za drobné. Slyšeli jsme příběhy od uživatelů Redditu, rodiny, přátel a dalších, kteří se chlubí velkými výhrami z minimálních sázek. Některé haléřové automaty jsou spojeny s obrovskými progresivními jackpoty, které nás lákají díky svým lukrativním výhrám, jež jsou dostupné každému, kdo je ochoten hrát o šanci na výhru. Velké výhry v penny slotech mohou dosahovat až desítek či stovek tisíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2024 Saska Bet