Hodně štěstí, nebo dobré podnikání? Jak gambler proměnil obrovskou půjčku v zisk

Možná jste ten příběh už slyšeli, ale určitě se najdou i tací, kteří ne. Na konci 80. let Matthew Benham dokončil magisterské studium na Oxfordské univerzitě. Zhruba deset let studoval a sbíral zkušenosti v oblasti ekonomie, což se mu vyplatilo, když získal vedoucí pozici v přední americké bance. Jak už to v této oblasti bývá, lidé se na univerzitě mírně odchýlí od své specializace, ale nikdy se neodváží příliš daleko. Přesně to Matthew udělal. Začal pracovat pro sázkovou kancelář, kde měl na starosti oddělení, které vyvíjí matematické modely.

Když Matthew získal zkušenosti v novém oboru, rozhodl se se svým tehdejším učitelem opět odbočit. Rozhodli se hlouběji studovat matematiku sázení a to, jak lze pomocí různých modelů dosáhnout solidních zisků.

Bannonův úspěch pokračoval. V roce 2004 založil společnost, v níž spolupracoval s několika velkými jmény v oboru. Věci se daří skvěle a firma rychle nabírá na obrátkách. Rostoucí kapitál umožňuje podnikateli půjčit svému oblíbenému fotbalovému klubu Brentford 700 000 liber. Zajímavé je, že smlouva obsahovala klauzuli, podle níž má Benham po jejím nesplnění (pokud nebude splacena do pěti let) právo získat akcie klubu.

Jak jistě tušíte, Benham využil situace nízkorozpočtového klubu Brentford a zcela nahradil jeho struktury, aby jej mohli ovládat analytici. Začal vychovávat hráče, které ostatní kluby odmítly, a prodával je za desítky milionů. Mezi přestupy, o nichž je řeč, patří například Said Benrahma, Neil M. nebo dnes slavný hráč Aston Villy Ollie Watkins.

Díky veškerému Matthewovu úsilí a obchodnímu umu se Brentfordu podařilo dosáhnout svého dosud největšího milníku: vstupu do anglické Premier League. Anglická nejvyšší soutěž přináší do Benhamovy pokladny dalších 300 milionů dolarů. Peníze si samozřejmě nenechává do kapsy. To by proti němu poštvalo fanoušky a zastavilo jeho ambice dosáhnout něčeho ještě většího.

Matthewův úspěšný příběh je jen jedním z mnoha, které nás nutí přemýšlet o tom, jak lze každou přítěž proměnit v přínos, pokud máme zkušenosti a znalosti, které nám to umožní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2024 Saska Bet