Jak úspěšně určit svůj sázkový bankroll a proč je to nesmírně důležitá dovednost?

Je jasné, že nikdo nemůže v sázení dosáhnout 100% úspěchu, a proto je dobré řízení bankrollu klíčovou součástí výsledku každého hráče. Správné zacházení s finančními prostředky vás může nejen udržet déle ve hře, ale také výrazně zvýšit váš výherní potenciál. Nesprávné zacházení s nimi vás naopak může přijít draho, i když se těšíte častým výhrám.

To se netýká pouze profesionálů. V tomto článku vám vysvětlíme, co znamená úspěšně spravovat svůj bankroll, pokud jde o sportovní sázení.

Co je to řízení bankrollu?
Než se do něj ponoříme, pojďme si nejprve definovat pojem “bankroll”. Stručně řečeno, jedná se o peníze, které jste si vyhradili na sázky. Jako vždy platí, že byste nikdy neměli sázet více peněz, než si můžete dovolit prohrát.

Jakmile si určíte svůj bankroll – maximální částku, kterou si můžete dovolit prohrát – musíte si stanovit pravidla a způsob, jak nejlépe rozdělit finanční prostředky. Tomu se často říká “sázkový plán”. Existují různé sázkové plány, které lze přizpůsobit podle cílů a velikosti hráčova bankrollu.

řízení bankrolluSpráva bankrollu zahrnuje dva klíčové aspekty – jednotky a sledování sázek:

Jednotka je celková částka peněz, kterou vsadíte na každou událost. Jedna jednotka obvykle představuje 1 až 3 % velikosti vašeho bankrollu. Pokud máte bankroll ve výši 1 000 jednotek, pak by váš počet jednotek měl být 10-30. Možná to nezní jako mnoho, ale vyšší procento může snížit hodnotu bankrollu ve velmi krátké době;

Sledování sázek je vždy dobrý nápad, protože poskytuje ještě více informací, které lze uložit v podobě jednoduché tabulky.
Tento přístup umožňuje hráči vést rozsáhlou databázi informací, které pak může využít k analýze své hry, a jednotka zajistí, že se vyhne emotivním sázkám, které mohou způsobit ještě větší škody. Sledování sázek není jen způsob, jak si vést historii zisků a proher, ale také způsob, jak zjistit, co může hráč zlepšit.

Proč je správa bankrollů tak důležitá?
Být úspěšným hráčem znamená víc než jen znát sporty, na které sázíte. Způsob, jakým člověk nakládá se svými penězi, může znamenat rozdíl mezi velkými zisky a velkými ztrátami.
Existuje několik konkrétních výhod správného bankroll managementu, které tvoří součást celkové strategie sázení:

Umírněnost omezuje ztráty
Správné řízení zdrojů vás ochrání před bankrotem, když štěstí nestojí na vaší straně. I ti nejlepší hráči čas od času zažívají děsivé série proher. Vyhněte se pokušení dohnat ztrátu ještě větší sázkou a častějším sázením. Pravdou je, že je stejně pravděpodobné, že opět prohrajete a přidáte se do série proher.
Další zkušenost, kterou má mnoho hráčů, se týká šťastné série. Po jedné solidní se zvyšuje pravděpodobnost, že budete dané sázce věnovat přílišnou pozornost a rychle přijdete o své těžce vydělané peníze.

Disciplína a s ní spojené výsledky vám umožní překonat prohry. Z dlouhodobého hlediska vám správné řízení financí umožní snadněji přijmout negativní události a soustředit se na svůj plán.

strategie řízení bankrolluStrategie řízení bankrollu, které je třeba zvážit
Za předpokladu, že jste pochopili sázkové jednotky a sledování, přejděme k několika osvědčeným strategiím pro váš bankroll, které je třeba zvážit při pohledu na jejich silné a slabé stránky:

Model pevné jednotky
Jedná se o nejzákladnější a nejjednodušší model pro správu vašich prostředků. Při jeho použití si nastavíte hodnotu jednotky – 2 % za každou sázku bez ohledu na to, zda vyhrajete, nebo prohrajete. Podle našeho předchozího příkladu by bankroll ve výši 1000 jednotek přinesl model 20 jednotek. Metoda je snadno použitelná a k její aplikaci při sledování sázek není třeba rozsáhlých matematických dovedností. Největší nevýhodou tohoto přístupu je omezená míra růstu prostředků;

Procentní model
Tento model je podobný modelu s pevnou jednotkou, ale místo sázení stejné částky jako procenta z počátečních prostředků se tento typ sázek týká aktuálního stavu vašeho bankrollu. Pokud například začínáte s bankrollem ve výši 1 000 jednotek a máte jednu jednotku v hodnotě 2 %, bude vaše počáteční sázka stejně jako u druhého modelu činit 20 jednotek. Hodnota sázky se však den ode dne mění, zejména v případech, kdy se hodnota vašeho bankrollu změnila a stala se například 1 100 jednotkami. V takovém případě se vaše sázky odpovídajícím způsobem zvýší – na 22. Pokud klesne na 800, vaše sázky se také sníží – na 16. Tento model využívá výhod vítězných sérií, ale trpí při ztrátových sériích, protože zvrácení ztrát trvá déle.

Model potenciálního výnosu
Zatímco předchozí dva modely berou v úvahu velikost vašeho bankrollu, tento model bere v úvahu kurzy. Místo sázky na jednu jednotku je vaším cílem vyhrát jednu jednotku. Za předpokladu, že jste pro Ohio State Buccaneers proti Michigan Wolverines, bude kurz u většiny sázkových kanceláří pravděpodobně kolem -100. V tomto případě musíte místo sázky na jednotku vsadit 1,10, abyste vyhráli čistou 1,0. Jednou z výhod je zde zohlednění toho, že favorité vyhrávají častěji, zatímco outsidery méně často.

průvodce bankroll managementemModel důvěry
Tato metoda spočívá ve větší flexibilitě sázek, u kterých jste ochotni riskovat více jednotek. Tento typ taktiky vyžaduje další disciplínu, ale zároveň nabízí další potenciál k výhře. Většina modelů důvěry má stupnici 1 až 3 nebo 1 až 5. Pokud tedy nastavíte jednotku na 1 % a máte model důvěry 1 až 3, budete moci v některých případech vsadit až 3 % svého bankrollu na jednu událost. Nejběžnější stupně klasifikace jsou 1 pro nízkou důvěru, 2 pro střední a 3 pro vysokou.

Jaká jsou rizika špatného řízení bankrollu?
Na světě existuje nespočet hráčů, kteří přišli o svůj bankroll kvůli špatnému money managementu. Někdy ztráty nepřekonají a snaží se je rychle získat zpět velkými sázkami, což je však v mnoha případech neopodstatněné riziko.

Žádný styl hry vás neudrží ve hře navždy. Z tohoto důvodu se téměř všichni hráči bez solidního plánu řízení bankrollu jednou ocitnou ve ztrátě a šance na dlouhodobé vydělávání peněz jsou u lidí bez plánu ještě nižší.

Jak může bankroll management pomoci zvýšit vaše zisky?

Pokud se nebudete držet stanoveného akčního plánu, nemůžete dlouhodobě vydělávat peníze. Hráči, kteří na toto pravidlo zapomínají, mohou v negativní sérii, která je vyvede z rovnováhy, přijít o všechno.

Existuje několik možností správy vkladů na sportovní sázení, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro profesionální hráče. Nejlepší strategií je ta, která je pro vás nejvhodnější, a to jak dlouhodobá, tak krátkodobá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2024 Saska Bet