Jaký je rozdíl mezi expanding wild a stacked wild ve slotech?

V rámci tradičního video automatu lze aktivovat poměrně mnoho bonusových funkcí. Mezi nejčastější a nejoblíbenější z nich patří wild. Symbol Wild je jednoduše symbol na válci, který můžete použít s jakýmkoli jiným, když na něm padne, a vytvořit tak výherní kombinaci – jakýkoli jiný symbol s výjimkou symbolu Scatter.

Když hrajete automat s více výherními řadami a na válcích vám padne jeden nebo více symbolů Wild, můžete použít každý symbol Wild na různých výherních řadách místo jiného symbolu na každé řadě.

Symboly Wild jsou však poměrně flexibilní. Ačkoli jsou pro hráče velmi užitečné pro výhru, existují mezi nimi určité rozdíly. Každopádně hráči automatů ocení jejich schopnost přinést výhru a s ní i velkou výplatu.

Vývojáři automatových her stále hledají nové a zajímavé způsoby, jak vylepšit myšlenku jednoho symbolu jako divokého. Mnoho z nejoblíbenějších automatů současnosti má nejnovější divoké funkce a trendy.

Pět typů wildů

Existuje pět běžných typů symbolů Wild a už jen tato skutečnost může vést k záměně. Jedná se o tyto symboly: stacked wilds, expanding wilds, cascading wilds, rolling wilds a sticky wilds. Tento článek se zabývá prvními dvěma typy. 

Stacked wilds

Symbol Wild stacked je v podstatě symbol Wild, který při pádu pokrývá celý jeden válec. Obvykle se vyskytují v pásmech 2, 3, 4 nebo 5 symbolů. V některých výherních automatech se objevují na různých válcích. Jiné umožňují získat stacked wild na každém válci. Poměrně málo automatů posledního typu má vysokou variabilitu. Ještě jiné sloty obsahují stacked wilds pouze v bonusových funkcích, jako jsou například volné točky. Výherní potenciál se stává obrovským, když je zkombinujete s násobiteli.

Stacked a expandující symboly Wild fungují víceméně stejně. Stacked Wild vzniká tak, že na válci padne jeden symbol a teprve poté zaplní místa kolem něj. Může se jen rozšířit a vyplnit spodní nebo horní část válce, nebo vyplní celý válec. U každé hry je to jiné. Chcete-li se seznámit s pravidly, musíte se podívat na výplatní tabulku hry. Chcete-li se dostat k výplatní tabulce, hledejte v herním rozhraní tlačítko s nápisem menu, info, výplatní tabulka atd.

Protože stohované symboly Wild pokrývají větší plochu než standardní symboly Wild (které obvykle pokrývají jen jednu malou část válce), mají mnohem větší potenciál přinést výhru. Jejich název pochází z toho, že se skládají na sebe a vytvářejí skupinu symbolů Wild na jednom válci. Pokud v některých hrách naskládáte na jeden válec určitý počet symbolů Wild, přeroste tento počet v expandující symbol Wild, kdy se symboly Wild rozšíří přes celý válec.

Pokud na některém válci padne symbol Wild, může se stát, že na dalších výherních řadách padnou ještě jeden nebo dva symboly Wild, čímž se zvýší vaše šance na výhru. Symboly Wild se mohou skládat vertikálně nebo horizontálně napříč válci, což hráči dává další šance na výhru. Jejich přítomnost je vždy skvělou funkcí.

Rozšiřující se symboly Wild

Mnoho z nejoblíbenějších automatů nabízí expandující symboly Wilds a stohované symboly Wilds. Oba typy symbolů Wild jsou hráči automatů velmi ceněny. Když vám na jednom válci padne jeden nebo více symbolů Wild, nazývá se expandující symbol Wild. Každý automat má určitá kritéria, která je třeba splnit, například spustit bonusové kolo, trefit určitou kombinaci nebo naskládat určitý počet symbolů Wild. Jak již bylo zmíněno, symbol Wild se rozšiřuje tak, že se každý jednotlivý symbol na válci stává symbolem Wild.

V tomto případě mají hráči větší šanci na výhru. Bonusové hry mají tendenci velmi často obsahovat expandující symboly Wild, zejména během bezplatných kol, kdy mohou být označovány jako sticky Wild. Když hráč trefí sticky wild, válec, na kterém se nachází, se stane zcela wild. Takový pak zůstane po celou dobu části Free Spins. Pokud vyhrajete 20 roztočení zdarma a na desátém padne symbol sticky wild, rozšíří se symboly Wild po celém válci a zůstanou k dispozici i při zbývajících 10 roztočeních. Pokud spustíte další bezplatná kola, budou k dispozici i v nich. To samozřejmě velmi zvyšuje vaše šance na dobrou výhru.

Symboly Wild jsou pro hráče velmi výhodné samy o sobě a ještě výhodnější jsou v kombinaci s výše uvedenými symboly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2024 Saska Bet