Jak ovlivňuje tráva na hřišti kriket?

Kriketové hřiště je trávník, na kterém se hraje. Kriketové hřiště je zarovnáno v severojižní ose kriketového hřiště. Chování kriketového míčku hodně závisí na stavu hřiště. Tráva, vlhkost, prach a půda jsou různé prvky, které tvoří kriketové hřiště vhodné pro hru. Změny každého z těchto prvků mají přímý vliv na to, jak se míč přiblíží k pálkařovi a jak se následně hra vyvíjí.

Pokud má hřiště větší travnatý porost, nazývá se green top nebo green seamer. Čerstvé zelené hřiště na začátku hry obvykle zvýhodňuje rychlé kuželkáře. Je to proto, že bowl by se po odrazu míče rychleji smýkal. Pokud je navíc na trávě rosa, může to pálkaři způsobit ještě větší problémy.

Tráva na hřišti

S postupem hry se tráva postupně opotřebovává. S postupem zápasu se také snižuje účinnost rychlých kuželkářů. Ať už se jedná o jednodenní mezinárodní zápas nebo testovací utkání, jedním z hlavních důvodů, proč jsou na začátku overs upřednostňováni seamers, je zelený povrch hřiště.

Spinnerům tráva příliš nepomáhá. Snížené tření trávy nedovolí míči točit se takovým způsobem a pod takovým úhlem, jak by si bowler přál. Co se týče pálkaře, zelený trávník by nebyl ideální podívanou. Při pohledu na variace bowlu je velká pravděpodobnost, že pálkař svůj odpal špatně trefí.

Zelené hřiště, které se častěji vyskytuje v zemích hrajících testy, je tedy rájem pro seamery.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2024 Saska Bet