Proč hráči kriketu nosí dlouhé kalhoty?

Každý sport má své vlastní zásady pro nošení správného oblečení pro danou hru. V kriketu hráči často nosí trička a kalhoty s označením názvu týmu, jména hráče a sponzora. Znamená to tedy, že kalhoty jsou v kriketu normou?

Kalhoty jsou zákonem

Ano. Podle zákonů kriketu jsou kalhoty pro hráče povinné. Existuje řada důvodů, které to vysvětlují. Začněme tím, že kriket je často označován za gentlemanskou hru. Aby to odpovídalo pověsti a estetice, slouží k tomu kalhoty. Druhým důvodem je časté běhání, které je při kriketu nezbytné.

Ve srovnání s jinými sporty mají kriketoví hráči k dispozici značné množství času, kdy při hře aktivně neběhají. Hráči v poli se často honí a skáčou, aby zastavili nebo chytili míč na hřišti. Aby se předešlo případným modřinám na šrámům od pole na nohou, slouží kalhoty jako ochranná vrstva.

Kriket je hra, která byla poprvé objevena v chladnějších demografických oblastech. To je také jeden z důvodů, proč byly kalhoty předány jako součást kriketového oblečení. Jednou z variant kriketu je plážový kriket. Jak název napovídá, tento sport se hraje s podobnými pravidly na plážích. Nošení šortek je povoleno pouze při této formě kriketu. Nošení kalhot při kriketu se tak stalo tradicí díky mnoha historickým a sportovním důvodům, které jsou s ním spojeny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2024 Saska Bet