Má SAZKA licenci na provozování hazardních her v České republice?

Získání licence pro hazardní hry není žádná hračka, obzvláště ne v České republice. Zdejší zákony jsou velmi přísné a striktní. To má za cíl chránit a hájit práva hráčů, kteří hrají v jednotlivých kasinech.

V České republice máme přímo zákon o hazardních hrách. Zákon č. 186/2016 Sb. Je zákon schválený přímo pro hazardní hry. Tento zákon je velmi obsáhlí a dotýká se všemožných hledisek pro provozování hazardních her. Zákon byl oficiálně vydán v roce 2017. Jeho zavedení představovalo velké změny. Tyto změny se týkají provozovatelů kamenných kasin, online kasin, ale také samotných hráčů. Zajímavé je, že součástí tohoto zákona je povinnost registračního bonusu. Tento bonus všichni hráči moc dobře znají a skvělé je, že musí být zdarma. Hráči tak dostávají ve své podstatě dárek naprosto zdarma. Jediné, co musejí udělat je zaregistrovat se u dané sázkařské společnosti.

Pojďme se blíže podívat na to, co vše musí online kasina udělat pro získání licence o provozování hazardních her. Předem je dobré zmínit, že získání této licence je opravdu náročné a nezíská ji jen tak nějaký podnik. V České republice je celkem 15 kasin, které mají tuto licenci o provozování hazardních her. Postup získání tohoto povolení je dán již zmiňovaným zákonem č. 186/2016 Sb. Jak tedy probíhá samotný proces udělování této licence, který mimochodem splňuje SAZKA?

První krok je velmi logický. Jedná se o samotné podání žádosti o udělení licence o provozování hazardních her. Povinností žadatele je uvést konkrétní hazardní hru, kterou chce provozovat. Tuto žádost následně vyhodnotí Ministerstvo financí České republiky. Při podání této žádostí je žadatel nucen zaplatit poplatek, který platí samotný žadatel. Se samotnou licencí jsou propojeny i jisté podmínky. Tyto podmínky musí žadatel dodržovat, v opačném případě dojde ke zrušení licence o provozu hazardních her. Licence má platnost po 6 let. Podmínky pro základní povolení jsou také velmi složité a náročné na splnění.  Je jich spousta, ale pojďme se zaměřit na ty nejdůležitější. Jednou z nich je, že žadatel musí mít vlastní zdroje v minimální výši 2 miliony Eur. Musí se také prověřit původ zdrojů, který musí být čistý a v žádném případě nesmí pocházet z kriminálních a jiných nezákonných aktivit. Dále musí být jasná vlastnická struktura firmy, to znamená, že musí být přesně uvedeno, kdo je skutečným majitelem dané společnosti. Musí mít také sídlo v České republice nebo v jiném členském státu unie. Výjimkou jsou také země, které mají smluvní stanu Dohody o Evropském hospodářském společenství.

Toto je pouze začátek procesu udělování licence. Jak vidíte, tento proces udělování licence je velmi promyšlený a testuje tak všechny možné aspekty žadatele. SAZKA je jednou z 15 společností, která tuto licenci má. To jí neuvěřitelně přidává na důvěryhodnosti a popularitě. Nejedná se tedy o neověřený podnik a vy tak nemusíte mít nejmenší obavy se založením vašeho účtu u této společnosti. SAZKA je již dlouhá léta na českém trhu hazardních her a každým dnem se pokouší být lepší a lepší. To její zákazníci oceňují a výsledkem jsou tak skvělé zisky a také tisíce spokojených zákazníků po celé České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2024 Saska Bet