Kdo je majitelem SAZKA v České republice?

Na úvod by bylo na místě si tuto společnost krátce představit. Jak všichni asi víme, že se jedná o sázkařskou kancelář, která je velmi proslulá po celé České republice. Tato společnost provozuje číselné hry a sázky. Je součástí mezinárodního sdružení SAZKA Group. Velmi zajímavé se jeví, že právě SAZKA je tou nejstarší sázkovou společností v České republice. Byla totiž založena na přelomu tisíciletí, a to konkrétně už v roce 2001. Nabízí spoustu produktů a služeb. Tato společnost je známá pro své kurzové sázky, číselné loterie a od roku 2018 dokonce také stírací losy. Nejstarší a zároveň také nejvíce využívanou hrou, kterou SAZKA nabízí, je bez pochyby Sportka. Za zmínku stoprocentně stojí, že Sportka byla spuštěna už v roce 1957. Další úspěšnou hrou od této sázkařské společnosti je například Eurojackpot, který se v České republice těší velké oblibě u zákazníků.

Nyní si pojďme zodpovědět hlavní otázku, kdo tedy vlastní společnost SAZKA? S vlastnictvím samotné společnosti SAZKA to je trošku oříšek. Ne že by snad neměla majitele, samozřejmě ho má, ale spíše jde o firmy, které ji vlastní a provozují. Oficiálním majitelem je Karel Komárek ml. Velmi interesantní je, že se jedná o českého miliardáře, takže je společnost v dobrých rukách, minimálně co se týče finanční stránky. V roce 2011 byla společnost SAZKA stoprocentně vlastněna společností PFQ Czech a.s. a to až do sedmého měsíce roku 2013. Mezi akcionáře společnosti SAZKA patřila také například společnost STARBRITE INVESTMENTS LIMITED, která má své oficiální sídlo na Kypru. Právě od již zmiňovaného června roku 2013 je SAZKA stoprocentně vlastněna společností BQV Czech Republic a.s. Tato společnost se ovšem v roce 2014 přejmenovala na SAZKA Czech a.s. Svůj název poté měnila ještě jednou, a to v roce 2022. V tomto roce se společnost přejmenovala na Allwyn International a.s., která spadá pod její mateřskou společnost Allwyn AG. Tato mateřská společnost má sídlo ve Švýcarsku.

Na první pohled může historie této sázkařské společnosti působit zvláštně, což je v podstatě pravda. Spíše by se dalo říci, že vlastnictví a historie firmy SAZKA je velmi rozvětvená a tím pádem také zajímavá. Ve výsledku šlo o převedení zbývajících 25 % akcií skupiny SAZKA Group. Tuto poslední část akcií koupila skupina KKCG, kterou vlastní právě již výše zmiňovaný český miliardář Karel Komárek. Po koupi těchto 25 % se KKCG stala stoprocentním vlastníkem. Dle médií hodnota této čtvrtiny firmy byla astronomických 630 milionů eur, což je na české přibližně 16,1 miliardy korun českých.

Skupina Allwyn International a.s je tedy vlastníkem společnosti SAZKA. KKCG je pouze dceřinou společností předešlé společnosti. Oficiálním majitel, fyzickou osobou, je Karel Komárek mladší, který je z velké části zodpovědný za současnou vizáž společnosti SAZKA. Většina z nás zná pouze pojem “SAZKA“ a vůbec netuší, kdo všechno se podílí na chodu této skvělé firmy. Tato společnost prošla v průběhu let řádnou evolucí, která ji dovedla k dnešní podobně. Určitě si její zaměstnanci, ale především majitelé zaslouží velké uznání. SAZKA se těší velkému úspěchu a je jednou z nejvěhlasnějších sázkařských společností v České republice, což nemůže být náhoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2024 Saska Bet